ARCUS TEMPORUM XV. – PANNONHALMI MŰVÉSZETI FESZTIVÁL

2019. augusztus 23., péntek - 2019. augusztus 25., vasárnap

Művészeti vezetők: KELLER ANDRÁS és RÁCZ ZOLTÁN Házigazda: GÁLFFI LÁSZLÓ

Az Arcus Temporum XV kortárs művészeti fesztivál a Pannonhalmi Főapátság kulturális és spirituális kínálatának a zászlóshajója. A háromnapos összművészeti fesztivál programja a szerzetesi imádságok ritmusa köré épül, mert a bencés szerzetesközösség szeretné mindenkinek felkínálni a lehetőséget, hogy bekapcsolódjon és belemerüljön abba, amit nap mint nap végez. A Főapátság 2019-es kulturális évadának „Csend” tematikája a fesztivál ívében is kiemelt szerephez jut. A klasszikus és kortárs zeneművek kalauzolásában a mélység és a csend felé indulunk el: John Cage, Frederik Rzewski, Dmitrij Sosztakovics, Steve Reich, Claude Vivier, Olivier Messiaen, Torú Takemitsu vezetésével. Az Arcus Temporum Fesztiválon fellépnek fiatal hazai tehetségek – Ránki Fülöp, Zemplényi Eszter –, és igazi kuriózumot képvisel a Hungarian Quartet a méltán elismert Ligeti Ensemble, Keller András, Rácz Zoltán, Balog József mellett a fellépők sorában. A zenei fókusz mellett 2019-ben is az irodalom, képzőművészet és spiritualitás egysége alkotja a műsorstruktúrát, melyhez a főapátság különleges terei teremtik meg az egyedi és megismételhetetlen atmoszférát.

Az idei fesztivál díszvendége: Gidon Kremer világhírű hegedűművész.